Katarzyna Piter wygrała turniej w Egipcie!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Siedemnastoletnia Katarzyna Piter okazała się najlepsza w turnieju ITF rozgrywanym w egipskim Ain Alsoukhna (pula nagród 10 000 dolarów). Polska zawodniczka pokonała w finale Rumunkę Irinę-Camelię Begu 7:6(7), 6:4 i tym samym wygrała swój drugi w zawodowej karierze turniej.

W meczu półfinałowym nastolatka z Poznania zagrała przeciwko Ukraince Katerinie Awdijenko (431 WTA), która była najwyżej rozstawiona w turnieju. Druga juniorka naszego kraju spisała się jednak bardzo dobrze, ostatecznie wygrywając pojedynek w dwóch setach, 7:5 i 6:4. Był to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistkami.

Finałową przeciwniczką Piter była rok starsza tenisistka z Bukaresztu, Irina-Camelia Begu (706 WTA). Faworytkę tego spotkania było bardzo ciężko wskazać, gdyż Rumunka osiągała w juniorskich turniejach podobne sukcesy do Polki. Ostatni pojedynek turnieju był bardzo wyrównany, jednak minimalnie lepsza w obu setach okazała się nasza zawodniczka.

Sukces w Ain Alsoukhna to drugi zawodowy turniej wygrany przez Piter. Tenisistka Grunwaldu Poznań, która zajmuje obecnie 688 pozycję w rankingu WTA, triumfowała przed rokiem w Bielefeldzie (pula nagród 10 000 dolarów). Za zwycięstwo w turnieju polska juniorka otrzyma sześć punktów do rankingu WTA, co pozwoli jej awansować do szóstej setki tej klasyfikacji.

To nie koniec występów Polki w Afryce. W przyszłym tygodniu Piter ponownie zagra w Kairze (pula nagród 10 000 dolarów), gdzie ma zapewniony udział w turnieju głównym, bez konieczności rozgrywania eliminacji. Obsada tego turnieju będzie bardzo zbliżona do zawodów w Ain Alsoukhna, tak więc zobaczymy w nich również drugą reprezentantkę naszego kraju, Sylwię Zagórską.