Opatija: Majchrzak w ćwierćfinale; stracona szansa Gawrona

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: PZT

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału turnieju ITF, na kortach ziemnych w chorwackiej Opatij (pula nagród 10 tys. dol.). Na drugiej rundzie rywalizację zakończył Marcin Gawron.

W turnieju głównym w Chorwacji wystąpiło czterech polskich tenisistów. Po pierwszym meczu z rywalizacją pożegnali się Paweł Ciaś (uległ posiadaczowi „dzikiej karty” Nino Serdarusiciowi 5:7, 6:1, 5:7) oraz rozstawiony z „szóstką” Grzegorz Panfil (przegrał z kwalifikantem Pietro Licciardim 4:6, 1:6).

Pogromca Panfila okazał się w drugiej rundzie skuteczniejszy od Marcina Gawron. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg i zakończyło się zwycięstwem Włocha 1:6, 7:6(5), 7:6(5) W trzecim secie Polak nie wykorzystał prowadzenia 4:1.

Kamil Majchrzka turniej w Chorwacji także rozpoczął się tenisowego „thrillera”, wygrywając z Niemcem Pascalem Meisem 5:7, 7:6(2), 7:6(3). Polak w drugiej partii zdołał „wyciągnąć” ze stanu 1:5, a w trzeciej z 1:3!. Dzisiejsze spotkanie okazało się dla Majchrzaka znacznie mniej nerwowe, gdyż w zaledwie 40 minut pokonał kwalifikanta Antoine-Michela Alexeeva 6:0, 6:1.

Kamil Majchrzak (Polska, 2) – Antoine-Michel Alexeev (Szwajcaria) 6:0, 6:1
Pietro Licciardi (Włochy) – Marcin Gawron 1:6, 7:6(5), 7:6(5)