Miami: Linette w turnieju głównym!

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette awansowała do turnieju głównego Miami Open. Poznanianka w finałowej rundzie kwalifikacji pokonała 7:6(4), 6:3 wyżej notowaną Tatjanę Marię.

Polka do meczu z Niemką przystąpiła z bardzo mizernym bilansem tegorocznych spotkań, ale i nadzieją na jego poprawę. Pozytywnie nastrajało pewne zwycięstwo w pierwszej rundzie nad Tamirą Paszek.

Przed rozgrywkami kwalifikacyjnymi w Miami Linette – wyłączając turniej ITF w Maui – nie wygrała ani razu dwóch spotkań z rzędu. Pojedynek z Marią stwarzał jednak znakomitą okazję do zakończenia złej passy.

Poznanianka poszła za ciosem i pokonała w dwóch setach notowaną o 18 lokat wyżej 28-latkę. Grała zdeterminowana i wychodziła obronną ręką nawet z bardzo trudnych sytuacji. Obroniła aż 8 z 11 break pointów.

Mecz rozpoczął się dla Linette bardzo dobrze, bo już w trzecim gemie przełamała Marię. Kiedy rywalka wyrównała stan rywalizacji, rozstawiona z numerem 24 Polka znów doprowadziła do breaka – na 4:3. Serwując na seta, straciła jednak serwis, ale nie wybiło jej to z rytmu. Wygrała decydującego o losach partii tie breaka, popisując się serią 5 zdobytych punktów od stanu 2-4.

W drugim secie druga najwyżej notowana z naszych tenisistek wytrzymała napór ze strony rywalki. W trzecim gemie straciła podanie, ale błyskawicznie odłamała, by w piątym gemie obronić aż cztery break pointy. Niemka nie była już w stanie podjąć kolejnych prób i do końca spotkania przeważała poznanianka. Kluczowe przełamanie zaliczyła przy stanie 4:3.