San Antonio: przełamanie Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette przerwała serię pięciu singlowych porażek z rzędu. W pierwszej rundzie turnieju WTA 125K Series w San Antonio Polka pokonała Annę Tatishvili 6:4, 6:4 i teraz zagra z Aną Konjuh.

Choć to poznanianka plasuje się wyżej w rankingu WTA od swojej dzisiejszej rywalki, to nie była uważana za faworytkę tego pojedynku. Wszystko przez bardzo słaby początek sezonu w wykonaniu Linette – wygrała w tym roku tylko 2 z 12 singlowych pojedynków.

W meczu z Tatishili było jednak dużo lepiej. Przede wszystkim Polka bardzo dobrze serwowała. Dzięki temu w pierwszym secie nie musiała bronić ani jednego break pointa, a sama miała pięć szans na przełamanie. Wykorzystała jedną z nich i to wystarczyło, aby wygrała 6:4.

Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg. Tym razem Linette wykorzystała jednego z dwóch break pointów i znów nie dała się przełamać. Dzięki temu zwyciężyła w całym meczu 6:4, 6:4.

O ćwierćfinał poznanianka powalczy z Aną Konjuh. Chorwatka sprawiła sporą niespodziankę, pokonując 7:5, 6:4 rozstawioną z numerem trzy Jelenę Ostapenko.

Magda Linette – Anna Tatishili (USA) 6:4, 6:4