Kolejny finał Anny Korzeniak

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Anna Korzeniak pokonała Alexię Virgili 5:7, 6:2, 6:3 i awansowała do jutrzejszego finału turnieju Torneo Internazionale Citta de Pomezia Cora Cup, który odbywa się w Rzymie (pula nagród 10 000 dolarów). Dla 19-letniej Polki, która jest najwyżej rozstawiona w zawodach, będzie to drugi z rzędu finał turnieju ITF – przed tygodniem przegrała również w Rzymie z Włoszką, Astrid Besser.

Dzisiejszy pojedynek półfinałowy nie rozpoczął się dobrze dla trzeciej tenisistki w naszym kraju. Krakowianka grała słabiej od Włoszki i ostatecznie to 21-letnia Virgili wygrała pierwszą partię, 7:5. Była to spora niespodzianka, gdyż rywalka Polki zajmuje obecnie odległą 544 pozycję w rankingu światowym WTA.

Od początku drugiej odsłony gry nasza zawodniczka prezentowała się już znacznie lepiej, co natychmiast przełożyło się na wynik pojedynku. Korzeniak (182 WTA) wygrała dwa kolejne sety, oddając mało znanej rywalce pięć gemów. Jak do tej pory krakowianka przegrała w turnieju dwa sety – jeden w dzisiejszym spotkaniu, a drugi w ćwierćfinale z Ling Zhang.

Jutrzejszą rywalką Polki w finale będzie reprezentantka Turcji, Liana-Gabriela Ungur. 23-letnia tenisistka, która w turnieju jest rozstawiona z numerem drugim, zajmuje aktualnie 231 miejsce w rankingu WTA (najwyżej była 213). Będzie to druga konfrontacja pomiędzy tymi tenisistkami. Przed rokiem w Toruniu w dwóch setach wygrała Korzeniak.

Sukces w turnieju gry podwójnej osiągnęła druga z naszych tenisistek, Magdalena Kiszczyńska. 19-letnia Polka wraz z Białorusinką Ksenią Milewską pokonały w dzisiejszym finale włoską parę rozstawioną z numerem czwartym, Giulia Gatto-Monticone i Federica Quercia.

Wynik półfinału:
Anna Korzeniak (Polska, 1) – Alexia Virgili (Włochy) 5:7, 6:2, 6:3

Wynik finału:
M.Kiszczyńska, K.Milewska (Polska, Białoruś, 1) – G.Gatto-Monticone, F.Quercia (Włochy, 4) 6:0, 6:4