Indian Wells: porażki Linette i Kani

Magda Linette i Paula Kania przegrały w pierwszej rundzie eliminacji turnieju w Indian Wells. Gem od awansu dzielił poznaniankę, ale niestety szansy nie wykorzystała.

Linette bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z niżej notowaną Risą Ozaki, wygrywając trzy pierwsze gemy i całego seta 6:2. W drugiej partii sytuacja się odwróciła i to Japonka zapisała na konto trzy pierwsze gemy. Polka zdołała odrobić straty i prowadziła już nawet 5:4. Ostatecznie doszło jednak do tie breaka, w którym wyraźnie górą była Japonka (7-3).

W decydującym secie po raz kolejny Ozaki wyszła na prowadzenie 3:0, a Linette odrobiła straty. Spotkanie rozstrzygnęło się w niesamowicie emocjonującym, dziesiątym gemie. Nasza tenisistka wybroniła przy własnym podaniu sześć meczboli (w tym trzy od 0-40), ale nie wykorzystała też siedmiu piłek gemowych i ostatecznie to Japonka za siódmą okazją skończyła spotkanie. Tenisistki rywalizowały przez dwie godziny i 36 minut.

Zdecydowanie mniej emocji było w spotkaniu Pauli Kani z Kataryną Bondarenko. 23-letnia sosnowiczanka przegrała, w równo godzinę, 4:6, 0:6.

Tym samym jedyną polską tenisistką w turnieju głównym będzie Agnieszka Radwańska. Krakowianka rywalizację rozpocznie od meczu z Domniką Cibulkovą lub kwalifikantką (więcej o losowaniu drabinki TUTAJ).