Puchar Davisa: Hurkacz broni 5 meczboli i wygrywa

Hubert Hurkacz obronił pięć meczboli i po bardzo dobrym meczu wygrał z Renzo Olivo 4:6, 7:6(6), 6:4. Tym samym Argentyna pokonała Polskę wynikiem 3-2.

Po zwycięstwie Leonardo Mayarem nad Michałem Przysiężnym (więcej o tym spotkaniu TUTAJ) stało się jasne, że to tenisiści z Ameryki Południowej wystąpią w ćwierćfinale Pucharu Davisa. Kapitanowie obu drużyn uzgodnili jednak, że do piątego spotkania dojdzie i będzie miał on wymiar prestiżowy.

19-letni Hurkacz źle rozpoczął spotkanie, był wyraźnie stremowany i już w pierwszym gemie gładko przegrał podanie. Był to moment kluczowy dla inauguracyjnego seta, gdyż do końca obaj tenisistki skutecznie pilnowali podania.

W drugim secie poziom tenisa wyraźnie poszedł do góry. Hurkacz w trzecim gemie wybronił pięć breka pointów, a w dziewiątym wyciągnął z 0-40. Znacznie wyżej notowany Olivo zdołał doprowadzić do przełamania w jedenastym gemie i serwował przy stanie 6:5. Argentyńczyk miał w dwunastym gemie cztery meczbole, ale za każdym razem Polak wychodził z opresji i ostatecznie doprowadził do tie breaka. W tym Hurkacz wybronił jeszcze jedną piłkę meczową (przy 5-6), a sam skończył partię za pierwszym setbolem.

W decydującym secie wszystko rozstrzygnęło się w piątym gemie, gdy jedynego break pointa w tej partii wykorzystał reprezentant gospodarzy. Hurkacz do końca pewnie pilnował serwisu, notując tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Davisa. Zarazem jest to pierwszy wygrany mecz singlowych naszej reprezentacji w Grupie Światowej.

Po emocjonującym weekendzie w Ergo Arenie biało-czerwoni przegrali z Argentyną 2-3. Oznacza to, że w dniach 16-18 września zagram baraż o utrzymanie w daviscupowej elicie. Rywala poznamy dopiero w połowie lipca.

Polska – Argentyna 2-3
Hubert Hurkacz – Renzo Olivo 4:6, 7:6(6), 6:4