Doha: klątwa trwa, Radwańska przegrywa z Suarez Navarro

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska po raz piąty przegrała w półfinale turnieju w Dausze. Bezsilna Polka uległa 2:6, 0:6 Carli Suarez Navarro i to ona zagra o tytuł.

Nasza najlepsza tenisistka ćwierćfinałowy mecz z Robertą Vinci kończyła już po północy miejscowego czasu. Hiszpanka w Dausze gra jeszcze w turnieju gry podwójnej, więc ich półfinał rozegrano jako pierwszy. A co za tym idzie krakowianka miała najmniej czasu na regeneracje ze wszystkich półfinalistek.

Krótszy odpoczynek musiał dać się we znaki. Radwańskiej brakowało werwy. Pojedynek rozgrywano pod dyktando Suarez Navarro, która mocnymi uderzeniami z głębi kortu spychała trzecią tenisistkę globu do defensywy. – To nie był mój dzień, ten dzisiejszy całkiem różnił się od wczorajszego – przyznała "Isia" po meczu.

Mecz Radwańska rozpoczęła od straconego podania, ale błyskawicznie odrobiła stratę, a po wygranym gemie serwisowym wyszła na prowadzenie 2:1. Jak pokazały kolejne minuty, było to jej jedyne prowadzenie w całym spotkaniu. Przeciwniczka rozstrzygnęła na swoją korzyść 11 kolejnych gemów – pięć w pierwszym secie i sześć w drugim.

Suraz Navarro, która w poniedziałek znajdzie się już na pewno na szóstym miejscu w rankingu WTA, nie zatrzymała nawet groźnie wyglądająca sytuacja w pierwszym gemie drugiej partii. Biegnąc do skrótu Polki, potknęła się i upadła na rękę. Wróciła jednak na kort i kontynuowała z powodzeniem to, co zaczęła.

W finale 27-latka zagra z Andreą Petkovic lub Jeleną Ostapenko.

Zapis relacji live:
0:6 Suarez Navarro w finale. Polka próbuje jeszcze powalczyć, broni piłkę meczową, ale przy drugim podejściu Hiszpanka kończy mecz.

26 lutego 2016

0:5 Już tylko gem dzieli Hiszpankę od finału. Agnieszka sprawia momentami wrażenie bezsilnej, a to jest niczym woda na młyn dla Suarez Navarro. Polka popełnia kilka błędów, a rywalka nie kalkuluje. Od 30-30 posyła dwie wygrywające piłki i zaraz będzie serwowała na mecz.

0:4 Radwańska w poważnych tarapatach. Przy drugiej piłce pojawia się światełko w tunelu, bo wreszcie to krakowianka ma inicjatywę i zdobywa punkty na 15-15. Dwie z trzech kolejnych piłek wygrywa jednak Hiszpanka, a gema kończy asem serwisowym.

0:3 Suarez Navarro prowadzi już z podwójnym przełamaniem. Na razie to nie jest mecz Polki… Rywalka bardzo mądrze buduje punkty, ma inicjatywę w większości akcji, a do tego popełnia bardzo niewiele błędów. Od 30-30 dwie pomyłki natomiast po stronie Radwańskiej.

0:2 Nie ma żadnych oznak problemów z ręką u Hiszpanki. Wygrywa kolejnego gema. Radwańska ma break pointa przy 30-40, jednak uderza w siatkę. Suarez Navarro świetnie rozgrywa dwie kolejne akcje, ma inicjatywę i kończy gema dwoma piłkami wygrywającymi.

0:1
Hiszpanka wraca na kort i przełamuje Agnieszkę. Wygrywa 3 kolejne piłki od stanu 30-40. Przy break poincie znakomicie odczytuje zamiar Polki, podbiega do siatki i posyła piłkę, której Radwańska nie jest w stanie przebić.

17:00 Na szczęście Carla wraca do gry i od razu wygrywa piłkę na 40-40.

16:59 Radwańska stoi obok kortu i powtarza ruchy rakiety. Pani doktor opuszcza już kort po sprawdzeniu dłoni Suarez Navarro. Wydaje się, że Hiszpanka wróci do gry.

Przerwa medyczna w trakcie pierwszego gema! Radwańska przy 30:30 gra tuż za siatkę. Hiszpanka biegnie do piłki, ale potyka się i upada. Od razu siada na fotelu obok kortu i prosi o przerwę, trzyma się za rękę.

Tak pierwszego seta zakończyła Carla Suarez Navarro.

2:6 Pierwszy set dla Carli Suarez Navarro. Hiszpanka dyktuje warunki na korcie. Solidną, agresywną grą wypracowuje sobie prowadzenie 40-0 i trzy piłki setowe. Pierwszą marnuje, uderzając w siatkę, ale drugą wykorzystuje. Gra wyrzucający serwis, a return Polki leci poza linię boczną.

2:5 To już podwójne przełamanie… Agnieszce nie układa się gra. Przy 0-30 posyła asa, ale za chwilę Suarez Navarro odpowiada znakomitym wygrywającym bekhendem. Pierwszego break pointa "Isia" broni za sprawą nieprzyjemnego serwisu na ciało. Niestety, przy drugim posyła bekhend w siatkę.

Suarez Navarro ma o co grać. Zwycięstwo i awans do finału dadzą jej 6. miejsce w światowym rankingu.

2:4 Suarez Navarro zaczyna uciekać. Mocnymi uderzeniami spycha Radwańską do defensywy. Przy 15-0 posyła piłkę kończącą, natomiast przy 30-0 krakowianka uderza z głębi kortu w siatkę. Polka zmniejsza stratę, a przy 15-40 wygrywa jedną z ciekawszych wymian w tym meczu. Niestety, kolejna piłka i cały gem dla rywalki.

2:3 Niestety, Agnieszka po raz drugi w tym meczu przełamana. Hiszpanka popisuje się swoim znakiem firmowym i po dwóch świetnych uderzeniach z bekhendu prowadzi 0-40, co daje jej 3 break pointy. Wykorzystuje pierwszego po zagraniu Polki w siatkę.

2:2 Hiszpanka wygrywa dwie akcje i prowadzi 30-0. Radwańska próbuje ją zaskoczyć skrótem, ale piłka po jej uderzeniu odbija się od taśmy i wraca na jej stronę. Przy stanie 0-40 Polka zdobywa punkt passing shotem, jednak przy drugim podejściu Suarez Navarro kończy już gema.

Oj, też chcielibyśmy teraz oglądać ten mecz z takiego miejsca…

2:1 Pierwszy utrzymane podanie w tym meczu. Sporo wymian z głębi kortu, ale Polka próbuje podchodzić do siatki, co daje jej punkt na 30-15. Posyła następnie skrót, ale znakomitym passing shotem popisuje się Suarez Navarro. Dwie kolejne piłki po nieudanych zagraniach Hiszpanki na konto krakowianki, która wygrywa gema.

1:1 Polka błyskawicznie odrabia stratę. Wygrywa gema serwisowego rywalki do 15. Przy 0-15 z punktu widzenia podającej krakowianka popisuje się przepięknym wolejem.

0:1 Nieudany początek meczu w wykonaniu Radwańskiej. Sporo błędów w pierwszym gemie serwisowym, tylko jedna wygrana piłka i Polka zostaje przełamana.

16:22 Zaczynamy! Jako pierwsza podaje Agnieszka Radwańska.

16:20 Przypomnienie drogi Agnieszki Radwańskiej do półfinału:
2. runda: 6:4, 6:4 Katerina Bondarenko
3. runda: 7:5, 6:1 Monica Niculescu
Ćwierćfinał: 3:6, 6:2, 6:3 Roberta Vinci

16:19 Trwa rozgrzewka Agnieszki Radwańskiej i Carli Suarez Navarro. Początek spotkania już za kilka minuty.

16:17 Obie tenisistki już na korcie.

16:08 Skończył się już półfinał debla. A to oznacza, że za chwilę na korcie pojawią się Agnieszka Radwańska i Carla Suarez Navarro.

16:05 Kasatkina i Wiesnina przegrywały już 2-7 w super tie breaku, ale nie dają za wygraną. No i nie dają nam nacieszyć się widokiem Agnieszki!

15:58 Prosimy o cierpliwość, trwa jeszcze super tie break w półfinale debla. Napięcie rośnie!

15:53 Mecz Agnieszki Radwańskiej z Carlą Suarez Navarro rozpocznie się z małym opóźnieniem. W półfinale debla Wiesnina/Kasatkina – Chan/Chan będzie super tie break.

15:45 Do meczu już tylko 15 minut, a my wciąż nie potrafimy wyjść z podziwu po tym, co Radwańska robiła wczoraj. Jak na jej fenomenalne zagrania zareagował Twitter? Sprawdźcie! Więcej: Radwańska oczarowała Twittera

25 lutego 2016

15:40 Agnieszka zagra po raz piąty w półfinale w Dausze. Poprzednie cztery podejście kończyły się niepowodzeniem, ale w tym roku Polka jest zdecydowaną faworytką oraz najwyżej rozstawioną ze wszystkich półfinalistek.

15:36 Agnieszka Radwańska grała z Carlą Suarez Navarro dotychczas czterokrotnie i wygrała trzy z tych pojedynków. Więcej o ich rywalizacji oraz ostatnich występach w zapowiedzi meczu autorstwa Antoniego Cichego – Doha: czy Radwańska przezwycięży klątwę półfinału?

15:30
Mecz Radwańskiej z Suarez Navarro poprzedza półfinał debla pomiędzy Jeleną Wiesniną i Darią Kasatkiną, które przerwały wczoraj serię 41 zwycięstw Martiny Hingis i Santi Mirzy, a Hao-Ching Chan i Yung-Jan Chan. Rosjanki wygrały pierwszego seta, w drugim 5:4 prowadzą Tajwanki.

15:23 Do meczu zostało jeszcze ponad pół godziny. Warto przypomnieć sobie, jak Polka pokonała w fantastycznym ćwierćfinałowym pojedynku Robertę Vinci – Doha: bajeczny tenis Radwańskiej i piąty półfinał! [wideo]