Acapulco: Kania w ćwierćfinale debla

Maria Irigoyen i Paula Kania awansowały do ćwierćfinału turnieju deblowego w Acapulco. Argentyńsko-polska para pokonała Julię Glushko oraz Rebeccę Peterson 5:7, 7:5, 10-4.

W pierwszym secie Irigoyen i Kania prowadziły 4:2, ale następnie przegrały pięć z sześciu gemów. W drugiej partii „nasza” para nie wykorzystała serwisu przy 5:4, jednak dwa kolejne gemy zapisała na swoje konto.

W super tie breaku argentyńsko-polski duet wygrał trzy pierwsze punkty i w dalszej fazie rywalizacji nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Spotkanie trwało godzinę i 43 minuty. O awans do półfinału Maria Irigoyen oraz Paula Kania zmierzą się z rozstawionymi z nuemrem trzy Larą Arruabarreną i Paulą Cristiną Goncalves.

23-letnia sosnowiczanka wystąpiła także w eliminacjach do turnieju singlowego w Acpapulco, ale już w pierwszym meczu uległa Marri-Teresie Torro-Flor 1:6, 3:6.

Pierwsza runda debla:
M. Irigoyen, P. Kania (Argentyna, Polska) – J. Glushko, R. Peterson (Izrael, Szwecja) 5:7, 7:5, 10-4