Doha: Jans-Ignacik odpada w 2. rundzie

/ Jacek Kułakowski , źródło: własne, foto: Peter Figura

Klaudia Jans-Ignacik pożegnała się z grą deblową w Doha. Po dobrym początku turnieju Polka, występująca w parze z Barborą Krejcikovą, przegrała mecz o ćwierćfinał z duetem Mattek-Sands – Szwedowa.

Przeciwniczki polsko-czeskiego duetu występują w imprezie z numerem drugim. Mimo teoretycznej przewagi Amerykanki i Rosjanki, „nasz” zespół dzielnie walczył i nie odpuszczał meczu aż do końca.

W pierwszym secie Jans-Ignacik i Krejcikova straciły podanie trzykrotnie, co zadecydowało o porażce przy wyniku 6:3. Druga partia konfrontacji była dużo bardziej zacięta i mogła skończyć się zupełnie inaczej, niż sugerowałby ostateczny rezultat.

Duet polsko-czeski na początku przegrał serwis dwukrotnie, by w następnych gemach szybko odrobić stratę. Pogoń od stanu 2:5 wymagała obrony aż trzech piłek meczowych, a wyrównanie rywalizacji na 6:6, kolejnych dwóch. Niestety w kluczowym momencie meczu, kiedy przyszło serwować „naszej” parze przy wyniku 4-5 w tie breaku, doświadczenie wzięło górę nad stresem. Mattek-Sands i Szwedowa zdobyły dwa mini breaki i wygrały cały mecz. Spotkanie zakończyło się po godzinie i 33 minutach walki.

To był pierwszy wspólny występ Klaudii Jans-Ignacik oraz młodziutkiej Czeszki, która niedawno skończyła 20 lat. Wcześniej, od rozpoczęcia sezonu 2016, nasza reprezentantka grała już z Paulą Kanią oraz Laurą Siegmund.

Drunda runda debla:
B. Mattek-Sands, J. Szwedowa (USA, Rosja, 2) – K. Jans-Ignacik, B. Krejcikova (Polska, Czechy) 6:3, 7:6(4)