Perth: Piter pokazała charakter i jest w ćwierćfinale

Katarzyna Piter, po niesamowitej pogoni, wygrała z rozstawioną z numerem pięć Niginą Abduraimową 3:6, 6:4, 7:5 i awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF w Perth (pula nagród 25 tys. dol.).

Piter po raz pierwszy w sezonie wygrała turnieju więcej niż jeden mecz singlowy. Spotkanie lepiej rozpoczęła 220. w rankingu Abduraimowa, która zapisała na konto trzy pierwsze gemy i przewagę przełamania utrzymała do końca seta. W drugiej partii Uzbeczka prowadziła już 4:2, ale od tego moment przegrała cztery kolejne gemy.

Jeszcze bardziej imponującym wyczynem popisała się poznanianka w decydującej partii, w której od stanu 1:5 zdołała wygrać sześć gemów z rzędu! Spotkanie trwało trzy godziny oraz jedną minutę.

O awans do pierwszego w sezonie półfinału Katarzyna Piter zagra z rozstawioną z numerem trzy Su Jeong Jnag lub Ran Tian.

Katarzyna Piter – Nigina Abduraimowa (Uzbekistan, 5) 3:6, 6:4, 7:5