Dubaj: gładka porażka Rosolskiej i Kvitovej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Peter Figura

Przygoda Petry Kvitovej i Alicji Rosolskiej z turniejem WTA w Dubaju nie trwała długo. Czeszka i Polka przegrały w 50 minut z Anną-Leną Groenefeld i Coco Vandeweghe 3:6, 0:6.

Petra Kvitova i Alicja Rosolska otrzymały od organizatorów w Dubaju "dziką kartę" i w meczu z Anną-Leną Groenefeld i Coco Vandeweghe nie były faworytkami. Początek meczu był jednak dużo lepszy dla czesko-polskiej pary. Kvitova i Rosolska odf razu uzyskały przełamanie i wyszły na prowadzenie 2:0.

Później zrobiło się 3:1 dla "naszego" duetu i od tej por na korcie istniały niestety tylko Niemka i Amerykanka. Do końca meczu Kvitova z Rosolską nie zdołały już bowiem wygrać ani jednego gema i po zaledwie 50 minutach rywalizacji przegrały 3:6, 0:6.

Pierwsza runda debla:
A-L. Groenefeld, C. Vandeweghe (Niemcy, USA) – P. Kvitova, A. Rosolska (Czechy, Polska, WC) 6:3, 6:0