Kaohsiung: Linette i Radwańska przegrywają z faworytkami

Urszula Radwańska i Magda Linette nie zdołały sprawić niespodzianki w drugiej rundzie turnieju w tajwańskim Kaohsiung. Polki przegrały mecze z dwoma najwyżej rozstawionymi tenisistkami – Venus Williams oraz Misaki Doi.

Radwańska bardzo obiecująco rozpoczęła spotkanie z Williams. Krakowianka wykorzystywała błędy rywalki, sama grała zdecydowanie i w czwartym gemie zdołała doprowadzić do przełamania. Od stanu 1:4 była liderka rankingu wygrała jednak dziesięć kolejnych gemów. Przy 0:5 w drugiej partii Polka zapisała na konto dwa gemy, ale na tym jej pościg się zakończył. Spotkanie trwało godzinę i 26 minut.

Był to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistkami i trzecie zwycięstwo Venus Williams, która w ćwierćfinale zmierzy się z Anastazją Sewastową.

Spotkanie Magdy Linette z 61. w rankingu Misaki Doi rozstrzygnęło się w 73 minuty. Poznanianka odnotowała siedem podwójnych błędów, pięciokrotnie straciła podanie i przegrała 2:6, 3:6. Doi o awans do półfinału zagra z rodaczką – Kurumi Narą.

Linette i Radwańska za drugą rundę Taiwan Open otrzymają po 30 punktów rankingowych i 4 899 dolarów. Dla poznanianki oznacza to spadek w rankingu z 97. na 99. miejsce. Radwańska z kolei przesunie się ze 113. pozycji na 108.

Venus Williams (USA, 1) – Urszula Radwańska 6:4, 6:2
Misaki Doi (Japonia, 2) – Magda Linette 6:2, 6:3