Majorka: minimalna porażka Ciasia w finale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto:

Tie break trzeciego seta zadecydował o losach finału turnieju ITF na Majorce (pula nagród 10 tys. dolarów). Paweł Ciaś przegrał ze Stevenem Diezem 6:4, 2:6, 6:7(7).

W pierwszym secie Polak prowadził już 4:1. Rozstawiony z „szóstką” Kanadyjczyk odrobił straty, ale od stanu 4:4 dwa kolejne gemy zapisał na konto nasz reprezentant. W drugiej partii Diaz wygrał cztery pierwsze gemy i przewagę pewnie utrzymał.

Kulminacja emocji nastąpiła w trzecim secie. Kanadyjczyk prowadził w nim 4:2 i serwował przy 5:4. Ciaś zdołał odrobić straty i doprowadzić do tie breaka. W tym gdańszczanin prowadził 4-1, ale przewagi nie utrzymał. Ostatecznie Diez skończył spotkanie za trzecią piłką meczową. Tenisiści rywalizowali przez dwie godziny oraz 29 minut.

Dla Pawła Ciasia był to trzeci finał „futuresa” w karierze, a na pierwszy tytuł musi jeszcze zaczekać. Wynik osiągnięty na Majorce da mu dziesięć punktów rankingowych. W piątek po tytuł deblowy w tej imprezie sięgnął Kamil Majchrzak (w singlu przegrał z Ciasiem w drugiej rundzie).