Montpellier: Kubot i Matkowski w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski poszli w ślady Mateusza Kowalczyka i awansowali do ćwierćfinału deblowego turnieju ATP w Montpellier. Na pierwszej rundzie zmagania we Francji zakończył Tomasz Bednarek.

Kubot i Matkowski są najwyżej rozstawionym duetem we francuskiej imprezie. Mimo to w pierwszej rundzie nie mieli wcale łatwej przeprawy. Pokonanie Paula-Henri Mathieu i Vincenta Millot zajęła im ponad półtorej godziny. Polacy zwyciężyli w trzech setach, 4:6, 7:6(3), 10-5.

Problemy wynikały głównie z dobrej dyspozycji serwisowej Francuzów. W całym meczu Mathieu i Millot tylko raz stracili podanie, ale break wywalczony przez Polaków w pierwszej partii nie przyniósł żadnych profitów, gdyż Kubot i Matkowski sami dali się w niej dwukrotnie przełamać. W drugiej odsłonie nasi debliści nie wykorzystali żadnej z pięciu okazji na przełamanie, ale na szczęście okazali się lepsi w tiebreaku. Z próby nerwów w tiebreaku meczowym również wyszli obronną ręką i mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

A w nim ich rywalami będą występujący z dziką kartą Mahesh Bhupathi i Jonathan Marray. Hindus i Brytyjczyk pokonali w pierwszej rundzie Tomasza Bednarka i Denisa Istomina. Polak i Uzbek walczyli dzielnie, po porażce w secie otwarcia udało im się wyrównać i doprowadzić do tiebreaka meczowego. W nim jednak bardziej doświadczeni rywale wygrali 10-6.

Wcześniej do ćwierćfinału awansował Mateusz Kowalczyk. Polak wraz z Andreasem Siljestromem pokonali w trzech setach Johana Brunstroma i Ruana Roelofse – Montpellier: Kowalczyk w ćwierćfinale debla

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, M. Matkowski (Polska, 1) – P.H. Mathieu, V. Millot (Francja, WC) 4:6, 7:6(3), 10-5
M. Kowalczyk, A. Siljestrom (Polska, Szwecja) – J. Brunstrom, R. Roelofse (Szwecja, RPA) 7:6(5), 6:7(3), 10-7
M. Bhupathi, J. Marray (Indie, Wielka Brytania, WC) – T. Bednarek, D. Istomin (Polska, Uzbekistan) 6:3, 3:6, 10-6