Launceston: ciężka przeprawa Piter z 15-latką

Katarzyna Piter, po blisko trzyipółgodzinnym meczu, wygrała z 15-letnią Dajaną Jastremską 5:7, 6:4, 7:6(4) i awansowała do drugiej rundy turnieju ITF w Launceston (pula nagród 75 tys. dol.).

Piter zdecydowała się na występ w cyklu Australian Pro Tour, czyli serii turniejów ITF na Antypodach. W Launceston poznanianka trafiła na posiadaczkę „dzikiej karty”, notowaną na 1100. miejscu w rankingu WTA (19. w rankingu juniorskim ITF) Ukrainkę.

Polka dobrze rozpoczęła spotkanie i w pierwszym secie prowadziła 4:2. Pięć z kolejnych sześciu gemów zapisała jednak na konto 15-latka z Odessy. W drugiej partii połowa z dziesięciu gemów kończyła się przełamaniami, a o jedno górą była nasza reprezentantka.

Jeszcze bardziej wyrównany okazał się trzeci set. Jastremska prowadziła w nim 4:2 i 5:4, ale Piter zdołała doprowadzić do tie breaka, którego wygrała 7-4. Mecz trwał dwie godziny oraz 28 minut.

O awans do ćwierćfinału Katarzyna Piter zagra z rozstawioną z numerem dwa Risą Ozaki lub Jennifer Elie.

Sprawdzaj na bieżąco wyniki Polaków w rozgrywkach międzynarodowych!

Katarzyna Piter – Dajana Jastremska (Ukraina) 5:7, 6:4, 7:6(4