Australian Open: Williams górą, finał nie dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale Austalian Open. Polka znów nie znalazły recepty na Serenę Williams. Amerykanka zwyciężyła 6:0, 6:4 i powalczy o siódmy tytuł w Melbourne.

Zwycięstwo Radwańskiej nad tak świetnie dysponowaną liderką światowego rankingu byłoby wręcz sensacją. 21-triumfatorka turniejów wielkoszlemowych od samego początku próbowała stłamsić na korcie krakowiankę, nie dopuścić, by wymiana trwała dłużej niż trzy uderzenia.

Na niekorzyść Polki działała bardzo słaba postawa serwisowa. Już w gemie otwierającym spotkanie Radwańska tylko raz trafiła pierwszym podaniem. Zmagała się z tym elementem przez całego seta, którego przegrała 0:6.

W drugim secie turniejowa "czwórka" poprawiła serwis, zaczęła grać luźniej, pewniej i część punktów było rozgrywanych pod jej dyktando. Po jednej z akcji Williams biła jej nawet brawo. Niestety, przy stanie 4:4 krakowianka nie wykorzystała prowadzenia 40-15 i dała się przełamać. Amerykanka postawiła kropkę nad "i", posyłając w ostatnim gemie pojedynku trzy asy.

Zapisa relacji live:
4:6
Serena Williams finalistką Australian Open! Amerykanka rozgrywa kapitalnego gema serwisowego. Posyła trzy asy z rzędu i wykorzystuje pierwszego meczbola wygrywającym forhendem w sam narożnik kortu.

4:5 Radwańska pod ścianą, Williams będzie serwowała na mecz. Polka świetnie zaczyna gema i obejmuje prowadzenie 40-15. Nie potrafi go jednak skończyć. Amerykanka rozgrywa trzy świetne punkty, ma inicjatywę i wypracowuje sobie break pointa. Radwańska wyrzuca forhend w aut.

4:4 Williams stara się udowodnić, że ma mecz pod kontrolą. Popisowy gem serwisowy w jej wykonaniu. Zdobywa punkty smeczem, dwoma asami oraz forhendowym winnerem. Radwańskiej oddaje tylko punkt.

4:3 Coraz lepsza gra Radwańskiej. Polka zaczyna omentami wręcz dyktować warunki na korcie. Broni break pointa, a po jednej z akcji Amerykanka bije jej nawet brawo. Ostatecznie Agnieszka utrzymuje podanie, dwa razy z rzędu zmuszając Williams do nieudanego forhendu.

3:3 Przełamanie powrotne Radwańskiej! Polka zaczyna sobie poczynać coraz śmielej. Utrzymuje piłkę w korcie i po trzech niewymuszonych błędach Williams prowadzi 40-15. Amerykanka broni pierwszego break pointa asem, ale przy drugim uderza w siatkę.

2:3 Jeszcze nie wszystko stracone. Radwańska wygrywa do 15, przy drugiej piłce gemowej zepsuty return Williams.

1:3 Ciąg dalszy mistrzowskiego tenisa Williams. Amerykanka wygrywa podanie do 15, na koniec wygrywające drugie podanie.

1:2 41 procent trafionego pierwszego podania (w całym meczu) jest wymowne. Radwańska przełamana do 15, przy break pointcie kolejna skuteczna akcja Amerykanki przy siatce.

1:1 Pojawił się cień szans na przełamanie, ale od 15-30 trzy kolejne akcje wygrywa Williams.

1:0 Jest pierwszy gem dla Polki! Od stanu po 30 krakowianka dwa razy trafiła pierwszym podaniem, co okazało się rzeczą kluczową. Teraz idziemy za ciosem!

0:6 Williams wygrywa pierwszego seta w 21 minut. Na koniec serwis wygrany na sucho przez Amerykankę. W pierwszej partii krakowianka zapisała na konto zaledwie siedem punktów. Oby w drugiej partii sytuacja uległa zmianie.

0:5 Na razie Agnieszka bez argumentów. Od 15-0 cztery potężne returny Williams i Amerykanka krok od wygrania pierwszego seta.

0:4 Williams bliska perfekcji, od stanu po 30 Amerykanka wygrywa dwa kolejne punkty, na koniec Polka zagrywa bekhend w siatkę.

0:3 Sprawdza się na razie najgorszy scenariusz. Od stanu po 30 Polka przegrywa dwa kolejne gemy, przy break pointcie notując podwójny błąd.

0:2 Niestety, na razie Agnieszka bezradna. Williams od 0-15 wygrywa cztery kolejne piłki, na koniec efektowna akcja Amerykanki, zakończona drajw wolejem.

0:1 Zły początek, Agnieszka tylko raz trafiła pierwszym podaniem, a po drugim serwisie nie wygrała piłki. Przy 15-40 wygrywający return Amerykanki.

3:40 Rozgrzewka za nami. Mecz od serwisu rozpocznie nasza reprezentantka.

3:36 Dla Agnieszki Radwańskiej jest to piąty wielkoszlemowy półfinał w karierze. O wcześniejszych występach krakowianki w tej fazie możecie przeczytać TUTAJ.

3:33 Tenisistki rozpoczęły rozgrzewkę. Przypomnijmy, że w drugim półfinale zagrają Angelique Kerber i Johanna Konta.

3:30 Radwańska i Williams są już na Rod Laver Arena. W Melbourne pada deszcz, więc gramy pod dachem.

3:25 Już za chwilę na Rod Laver Arena pierwszy półfinał kobiecego Australian Open. Czy Agnieszka Radwańską będzie w stanie znaleźć receptę na najlepszą tenisistkę XXI wieku (a może w historii…)? Zapowiedź czekającego nas spotkania możecie przeczytać TUTAJ.