Australian Open: zwycięstwo Kubota, porażka Matkowskiego

Andrea Hlavackova i Łukasz Kubot stracili tylko trzy gemy w meczu pierwszej rundy miksta przeciwko Larze Arruabarrenie oraz Davidowi Marrero. Z turniejem po pierwszym spotkaniu pożegnali się rozstawieni z „ósemką” Lucie Hradecka oraz Marcin Matkowski.

W zmaganiach mikstowych Australian Open reprezentowało nas dwóch tenisistów, a do drugiej rundy awansował jeden z nich. Kubot w parze z Hlavackovą, w zaledwie 49 minut, pokonali parę hiszpańską 6:3, 6:0.

O awans do ćwierćfinału Andrea Hlavackova i Łukasz Kubot zmierzą się z rozstawionymi z numerem trzy Yung-Jan Chan oraz Rohanem Bopanną.

Dużo więcej emocji było w spotkaniu Lucie Hradeckiej i Marcina Matkowskiego z Coco Vandeweghe oraz Horią Tecau. Czeszko-polska para gładko wygrała pierwszego seta (6:1), ale w drugiej ani razu nie zdołał przełamać rywali, a w dwunastym gemie straciła serwis.

W super tie breaku od stanu 5-8 „nasza” para wygrała trzy kolejne punkty, ale końcówka należała do Amerykanki oraz Rumuna.

Pierwsza runda miksta:
L. Hradecka, M. Matkowski (Czechy, Polska, 6) – C. Vandeweghe, H. Tecau (USA, Rumunia) 1:6, 7:5, 10-8
A. Hlavackova, Ł. Kubot (Czechy, Polska) – L. Arruabarreno, D. Marrero (Hiszpania) 6:0, 6:3