Australian Open: Fyrstenberg i Janowicz poza turniejem

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Jerzy Janowicz na drugiej rundzie zakończyli deblową rywalizację w Australian Open. Polacy przegrali z rozstawionymi z numerem siedem Jamie Murray’em oraz Bruno Soaresem 5:7, 3:6.

W obu setach tego spotkania miało miejsce tylko po jednym przełamaniu – za każdym razem przy podaniu Fyrstenberga. W pierwszym secie nasz duet stracił serwis w dwunastym gemie, co było równoznaczne z końcem partii.

W drugim secie ten rozstrzygający moment nastąpił w czwartym gemie. Murray i Soares do końca pewnie pilnowali podania, kończąc w godzinę oraz 24 minuty.

W turnieju deblowym mecz drugiej rundy rozegrają dzisiaj jeszcze rozstawieni z „dziesiątką” Łukasz Kubot oraz Marcin Matkowski. Ich rywalami będą niezwykle doświadczeni Daniel Nestor oraz Radek Stepanek.

Druga runda debla:
J. Murray, B. Soares (Wielka Brytania, Brazylia, 7) – M. Fyrstenberg, J. Janowicz (Polska) 7:5, 6:3