Australian Open: Puig rywalką Radwańskiej

Monica Puig będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w trzeciej rundzie Australian Open. Portorykanka w meczu z Krystiną Pliszkovą wybroniła pięć meczboli i wygrała 4:6, 7:6(6), 9:7.

Spotkanie miało niesamowitą amplitudę emocji. Pliszkova w całym spotkaniu odnotowała 31 asów, co jest rekordowym osiągnięciem w rozgrywkach kobiecych!

W pierwszym secie leworęczna Czeszka, która w pierwszej rundzie wyeliminowała faworytkę gospodarzy Samanthę Stosur, straciła tylko pięć punktów przy własnym podaniu, a od stanu 4:4 wygrała dwa kolejne gemy.

W drugiej partii to Puig jako pierwsza zdobyła przełamanie i prowadziła już 5:3. Pliszkova odrobiła straty (w dziewiątym gemie wybroniła setbola przy serwisie Portorykanki) i doszło do tie breaka. W tym Czeszka prowadziła 6-3, ale następnie przegrała pięć piłek z rzędu.

""

W trzecim secie przez długi czas obie tenisistki pilnowały serwisu. W czternastym gemie Pliszkova nie wykorzystała dwóch kolejnych piłek meczowych przy swoim podaniu, a po chwili to ona została przełamana. Przy stanie 7:8 Czeszka miała jeszcze break point, ale Puig lepiej wytrzymała presję. dzięki czemu zagra w trzeciej rundzie Australian Open z Agnieszką Radwańską.

""

W ubiegłym tygodniu Monika Puig osiągnęła finał turnieju rangi „Premier” w Sydney (jako kwalifikantka), dzięki czemu awansowała na 52. miejsce w rankingu. W pierwszej rundzie Australian Open Portorykanka wygrała z Magdą Linette 6:3, 6:0.

Radwańska i Puig zagrają ze sobą po raz pierwszy. Do konfrontacji tej dojdzie w piątek.