Sydney: finał nie dla Polaków

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: PZT

Marcin Matkowski i Łukasz Kubot na półfinale zakończył udział w turnieju w Sydney. Polacy ulegli Jamie Murrayowi oraz Bruno Soaresowi 7:5, 2:6, 3-10.

Polacy już w gemie otwarcia doprowadzili do przełamania i prowadzili 5:3. Murray oraz Soares w ostatniej chwili odrobili stratę przełamania, jednak od stanu 5:5 przegrali dwa kolejne gemy.

W drugim secie brytyjsko-brazylijska para od stanu 2:2 zapisała na konto cztery gemy i poszła za ciosem w super tie breaku, tracąc w nim tylko trzy punkty. Mecz trwał godzinę oraz 23 minuty.

Za półfinału turnieju w Sydney Kubot i Matkowski otrzymają 90 punktów rankingowych oraz 6 230 dolarów. Teraz przed naszym duetem rywalizacja w Australian Open.

Półfinał debla:
J. Murray, B. Soares (Wielka Brytania, Brazylia) – M. Matkowski, Ł. Kubot (Polska) 5:7, 6:2, 10-3