Australian Open: eliminacje już bez Kani

/ Tomasz Krasoń , źródło: australianopen.com/własne, foto: AFP

Niestety Paula Kania nie dołączy do trzech Polek w drabince głównej Australian Open. 23-letnia sosnowiczanka zmagania w eliminacjach zakończyła na drugiej rundzie, przegrywając 2:6, 5:7 z Julią Boserup.

W pierwszym secie piątkowego spotkania Kania nie miała niestety zbyt wiele do powiedzenia. Wprawdzie sama wypracowała dwa break pointy, ale nie wykorzystała żadnego z nich. Natomiast 24-letnia Amerykanka, choć niżej klasyfikowana (aktualnie 198. pozycja) była skuteczniejsza. Boserup przełamała Kanię w czwartym i ósmym gemie, wygrywając po 34 minutach 6:2.

Kania obiecująco rozpoczęła drugą odsłonę. Już w pierwszym gemie zdobyła breaka, a przy prowadzeniu 2:0 miała szansę na uzyskanie podwójnego przełamania. Przewagi nie udało się jednak powiększyć, a Amerykanka w połowie seta zniwelowała już straty. Od stanu 3:3 trwała walka gem za gem, ale niestety nie do samego końca. Przy stanie 5:6 Kania zdołała utrzymać podania i doprowadzić do tiebreaka. Polka gładko przegrała serwis i tym samym pożegnała się z marzeniami o występie w głównym turnieju Australian Open.

W finałowej fazie eliminacji rywalką Julii Boserup będzie rozstawiona z "piątką" Anastazja Sewastowa, która pokonała 6:3, 6:1 Wierę Duszewinę.

Dla Pauli Kania była to trzecia próba przebicia się przez eliminacje Australian Open. Podobnie jak w debiucie w 2014 roku dotarła do drugiej rundy, za co otrzyma 20 punktów do rankingu WTA. W pierwszym meczu 23-letnia sosnowiczanka pokonała w trzech setach wyżej notowaną i rozstawioną z "trzynastką" Marię-Teresę Torro-Flor.

Przypomnijmy, że w nocy odbyło się losowanie turnieju głównego, w którym na podstawie rankingu zagrają trzy Polki. Rozstawiona z "czwórką" Agnieszka Radwańska rozpocznie od meczu z Christiną McHale, Magda Linette zmierzy się z Monicą Puig, a rywalką Urszuli Radwańskiej będzie Ana Konjuh.