Janowicz wygrał pierwszy zawodowy turniej!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Najlepszy junior w naszym kraju, Jerzy Janowicz, odniósł w dniu dzisiejszym największy sukces w dotychczasowej karierze. Siedemnastolatek z  Łodzi występujący z dziką kartą, wygrał futures w stolicy Liechtensteinu, Vaduz (pula nagród 10 000 dolarów). Polak w finale pokonał rozstawionego z numerem trzecim Włocha, Andrea Stoppiniego 7:6(4), 6:4.

Pojedynek finałowy był bardzo wyrównanym widowiskiem. Zdecydowanym faworytem ostatniego spotkania w turnieju wydawał się być 29-letni Stoppini, który zajmuje obecnie 326 pozycję w rankingu światowym ATP. Za Włochem przemawiała również konfrontacja obu tenisistów, która miała miejsce tydzień temu w Szwajcarii. Wtedy to po wyrównanej grze lepszy okazał się wyżej notowany zawodnik.

Dzisiaj jednak role się odwróciły i to siedemnastoletni Janowicz wygrał mecz w swoim pierwszym finale zawodowego turnieju. Mierzący 202 centymetry zawodnik, który zajmuje obecnie 936 miejsce na świecie, w całym turnieju stracił tylko jednego seta – i to w pojedynku pierwszej rundy. Później eliminował w zawodach wyłącznie wyżej notowanych od siebie rywali, Juho Paukku, Oliviera Charroina, Massimo Dell’acquę i w dniu dzisiejszym Stoppiniego.

Dla siedemnastolatka z Łodzi występ w Vaduz był piątym w zawodowym turnieju. Sukcesu odniesionego dzisiaj nie można w żaden sposób porównać z wielkimi osiągnięciami w turniejach juniorskich. W ubiegłym roku Janowicz doszedł do finału juniorskiego US Open, a także grał w półfinale nieoficjalnych mistrzostw świata, Orange Bowl.