Hobart: Radwańska nokautuje w 1. rundzie kwalifikacji

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska oddała tylko jednego gema Destanee Aiavie w pierwszej rundzie kwalifikacji w Hobart. Polka odniosła przekonujące zwycięstwo 6:0, 6:1. Najbliższe spotkanie rozegra z Richel Hogenkamp.

Krakowianka była wręcz murowaną faworytką pojedynku. Rywalka dopiero stawia pierwsze kroki w zawodowym tenisie (w światowym rankingu zajmuje 675. miejsce). Meczem z naszą tenisistką numer 3 dopiero zadebiutowała w eliminacjach rozgrywek WTA. Dotychczas brała udział tylko w turniejach ITF, a i tych zaliczyła niewiele. Wszak 10 maja skończy dopiero 16 lat.

Nie było więc zaskoczenia, kiedy niemal 10 lat starsza Radwańska pewnie zmierzała do zwycięstwa. W całym meczu dała sobie urwać ledwie jednego gema, a przy własnym podaniu straciła tylko 8 punktów, choć jej pierwszy serwis nie funkcjonował tak, jak powinien (w pierwszym secie na poziomie 55%, w drugim 50%).

Mimo że spotkanie trwało 49 minut, Aiava zdążyła pokazać, że ambicji jej nie brakuje. Obroniła aż 9 break pointów i nawet wypracowała sobie okazję do przełamania, ale Polka wyszła obronną ręką. Na więcej 15-latce nie pozwoliła.

Przed Radwańską jeszcze dwie rundy na drodze do turnieju głównego. W sobotę zmierzy się z Richel Hogenkamp. Czeka ją już znacznie trudniejsze zadanie, bo Holenderka w światowym rankingu jest 132. Kwalifikacje też zaczęła od zwycięstwa nad grającą z dziką kartą Australijką – Naikhtą Bains.