Chennai: ćwierćfinał straconych szans

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonazlez nie wykorzystali czterech meczboli i na ćwierćfinale zakończyli rywalizację w turnieju ATP w Chennai. Polsko-meksykański duet przegrał z rozstawionymi z numerem trzy Oliverem Marachem oraz Fabricem Martinem 6:3, 6:7(3), 7-10.

Spotkanie obiecująco rozpoczęło się dla „naszej” pary, która już w gemie otwarcia doprowadziła do przełamania, a drugie przełamanie dołożyła w dziewiątym gemie.

Wielkich emocji dostarczył drugi set, w którym Fyrstenberg i Matkowski prowadzili 5:3. W dziewiątym gemie i przy własnym podaniu polsko-meksykański duet nie wykorzystał trzech kolejnych meczboli (od stanu 40-15). Przy 5:4 „nasza” para miała jeszcze jedną okazję na skończenie spotkania (przy „decydującym” punkcie), ale i tym razem Marach oraz Martin wyszli z opresji.

Ostatecznie doszło do tie breaka, w których austriacko-francuski debel zapisał na konto cztery pierwsze punkty i wygrał 7-3. W super tie breaku Fyrstenberg i Gonzalez prowadzili 4-2, ale następnie przegrali pięć punktów i strat odrobić już nie zdołali. Mecz trwał godzinę oraz 35 minut.

Ćwierćifnał debla:
O. Marach, F. Martin (Austria, Francja, 3) – M. Fyrstenberg, S. Gonzalez (Polska, Meksyk) 3:7, 7:6(3), 10-7