Brisbane: zwycięski początek współpracy Kubota i Matkowskiego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: PZT

Udanie rozpoczęli wspólne występy Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. W pierwszej rundzie turnieju w Brisbane Polacy pokonali Jonathana Marraya oraz Aisam-Ul-Haq Qureshiego 6:3, 6:4.

W ubiegłym roku Kubot i Matkowski grali razem w meczach Pucharu Davisa, wygrywając wszystkie trzy spotkania. W 2013 roku wystąpili także w dwóch turniejach, osiągając trzecią rundę Wimbledonu. Teraz Polacy zdecydowali się na stałą współpracę, chcąc m.in. powalczyć o medal na Igrzyskach w Rio.

Inauguracja wyszła doskonale, gdyż Polacy w 65 minut pokonali wysokiej klasy deblistów. Co prawda w pierwszym secie Marray i Quereshi prowadzili 2:0, a w drugiej 3:1, ale nasz duet za każdym razem odrabiał straty i doprowadzał do drugiego przełamania.

W ćwierćfinale rozstawieni z numerem trzy Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zmierzą się z duetem gospodarzy, grającymi z „dziką kartą” Jackiem Duckworthem oraz Chrisem Guccione.

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, M. Matkowski (Polska, 3) – J. Marray, A. Quereshi (Wielka Brytania, Indie) 6:3, 6:4