IPTL: Radwańska wciąż niepokonana

Agnieszka Radwańska wciąż zachowuje status niepokonanej w rozgrywkach International Premier League. W swoim piątym spotkaniu krakowianka ograła Ajlę Tomljanović 6:4.

Spotkanie singla kobiet było drugim „setem” rywalizacji Philippine Maverivs z Micromax Indian Aces. W pierwszej konfrontacji kolega klubowy naszej tenisistki, Rohna Bopanna rozbił Jamesa Blake’a 6:0, w zaledwie trzynaście minut.

Następnie Radwańska podwyższyła prowadzenie „Asów”, w 32 minut rozprawiając się z Tomljanović. Nasza tenisistka wykorzystała w tym spotkaniu dwie z pięciu okazji na przełamanie, raz tracąc własny serwis.

Również trzeci set rywalizacji padł łupem zespołu indyjskiego. W konfrontacji mikstowej Ivan Dodig oraz Sania Mirza pokonali Edouarda Rogera-Vasselin oraz Jarmilę Gajdosovą 6:4. W końcówce tej rozgrywki rozpadał się deszcz i mecz został przerwany.

Do rozegrania zostały jeszcze dwa pojedynki mężczyzn – debel (Bopanna i Dodig kontra Roger-Vasselin i Huey), zaś na koniec singiel (Tomic – Karlović).

Zespół Micromax Indian Aces jest zdecydowanym liderem IPTL, i praktycznie może być już pewny występu w finale, który rozegrany zostanie 20 grudnia w Singapurze. Nie wystąpi w nim Agnieszka Radwańska, która przygodę z tymi rozgrywkami kończy jutro (zagra z Karoliną Pliszkovą).

Micromax Indian Aces – Philippine Mavericks 18-8
Rohan Bopanna – James Blake 6:0
Agnieszka Radwańska – Alja Tomljanović 6:4
I. Dodig, S. Mirza – E. Roger-Vasselin, J. Gajdosova 6:4