IPTL: pewne zwycięstwo Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: iptlworld.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska świetnie rozpoczęła rywalizację w azjatyckiej lidze IPTL. Polka grająca w barwach Micromax Indian Aces w pierwszym meczu pokonała 6:1 Jarmilę Gajdosovą.

Premierowy występ Radwańskiej w tegorocznej edycji International Premier Tennis League trwał tylko 17 minut. Właśnie tyle zajęło Polce wygranie seta z Jarmilą Gajdosovą. Agnieszka od samego początku wyraźnie górowała nad pochodzącą ze Słowacji Australijką i triumfowała bardzo pewnie, dzięki czemu w znacznym stopniu przysłużyła się do prowadzenia swojej drużyny. Wcześniej w barwach występującej przed lokalną publicznością w New Delhi drużyny Micromax Indian zwyciężył mikst Rohan Bopanna i Sania Mirza.

Agnieszka Radwańska w ramach International Premier Tennis League wystąpi jeszcze w pięciu meczach. W piątek i sobotę rywalizacja wciąż toczyć się będzie w New Delhi, a następnie tenisiści przeniosą się do Dubaju. Tam Radwańska zagra trzy spotkania w dniach 14-16 grudnia.

Przypomnijmy, że zwyciężczyni kończącego miniony sezon turnieju mistrzyń w dniach 31 grudnia i 1 stycznia wystąpi w pokazowej imprezie w Hua Hin. Pierwszy start w cyklu WTA Radwańska zaplanowała w Shenzhen.

Agnieszka Radwańska – Jarmila Gajdosova 6:1