Brescia: Fyrstenberg i Kowalczyk w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Mateusz Kowalczyk awansowali do ćwierćfinału challengera w Brescii (pula nagród 42 500 euro). Rozstawieni z numerem trzy Polacy pokonali Maximiliana Neuchrista oraz Tristana-Samuela Weissborna 7:6(7), 6:7(6), 10-4.

Fyrstenberg i Kowalczyk po raz pierwszy występują wspólnie. W ubiegłym tygodniu obaj (z innymi partnerami) doszli do półfinału debla w Bratysławie. Rywale naszej pary wygrali zaś turniej w Ortisei.

Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg. W pierwszym secie oba duety zdobyły po jednym przełamaniu, a tie break Polacy wygrali 9-7. W drugiej partii obie pary skutecznie pilnowały serwis (Polacy nie wykorzystali dwóch break pointów), zaś w tie breaku tym razem górą byli Włosi (8-6).

Najmniej wyrównany okazał się super tie break, w którym Fyrstenberg i Kowalczyk stracili tylko cztery punkty. Mecz trwał godzinę oraz 36 minut.

W ćwierćfinale rywalami Polaków będą Frank Moser i Antoni Sancić lub Enrico Dalla Valle oraz Andrea Pellegrino.

Pierwsza runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Kowalczyk (Polska, 3) – M. Neuchrist, T. Weissborn (Austria) 7:6(7), 6:7(6), 10-4