ATP World Tour Finals: druga porażka Matkowskiego i Zimonjicia

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić odnotowali drugą porażkę w tegorocznych ATP World Tour Finals. Polsko-serbska para uległa Pierre-Huguesowi Herbertowi oraz Nicolasowi Mahut, 7:5, 3:6, 8-10.

Oba duety przegrały pierwsze pojedynki w Londynie, więc stawka dzisiejszego meczu była bardzo wysoka. Spotkanie lepiej rozpoczęli Francuzi, w trzecim gemie przełamując serwis Matkowskiego. „Nasza” para zdołała stratę odrobić (w szóstym gemie), a przy stanie 6:5 doprowadzić do drugiego breaka – przy podaniu Herberta.

W drugim secie większość gemów miało zacięty przebieg – czterokrotnie do rozstrzygnięcia niezbędny był „decydujący punkt”. Tym razem skuteczniejsi okazali się Francuzi, którzy wykorzystali dwie z siedmiu okazji na przełamanie.

W super tie breaku obie pary przez dłuższy czas pilnowały serwisu. Przy 4:5 po drugim podaniu do siatki ruszył Serb, ale niestety nieznacznie się pomylił. Przy stanie 9-7 i pierwszym meczbolu presji nie wytrzymał Herber, notując podwójny błąd. Niestety nie odwróciło to losów spotkania, gdyż przy drugiej piłce meczowej fatalnie przy smeczu pomylił się Zimonjić. Spotkanie trwało godzinę oraz 33 minuty.

W drugim dzisiejszym spotkaniu deblowym zmierzą się Jean-Julien Rojer i Horia Tecau z Ivanem Dodigiem oraz Marcelo Melo. Tylko zwycięstwo tego pierwszego duetu przedłuży szansę Matkowskiego i Zimonjicia na awans do półfinału.

Grupa Fleming/McEnroe:
P. Herbert, N. Mahut (Francja, 6) – M. Matkowski, N. Zimonjić (Polska, Serbia, 7) 5:7, 6:3, 10-8