Zawada: cztery Polki w turnieju głównym

Katarzyna Piter i Justyna Jegiołka przeszły eliminacje turnieju ITF w Zawadzie (pula nagród 25 tys. dol.). Tym samym w Hart Open wystąpią cztery polskie tenisistki.

Zarówno Piter, jak i Jegiołka były faworytkami w eliminacjach i nie rozczarowały. Rozstawiona z „jedynką” poznanianka wygrała dzisiaj z Taną Morderger (805 WTA) 6:3, 6:2. Piter wykorzystała w tym meczu cztery z sześciu okazji na przełamanie i wybroniła wszystkie trzy break pointy przy własnym podaniu. Mecz trwał godzinę oraz 44 minuty.

Jegiołka także nie straciła seta w eliminacjach, wygrywając w finałowej fazie z Weroniką Kapszaj (593 WTA) 6:4, 6:2. W pierwszym secie Polka prowadziła 4:0, Ukrainka część strat odrobiła, ale przy 5:4 reprezentantka gospodarzy wytrzymała presję i utrzymała serwis. W drugiej partii od stanu 3:2 Jegiołka zapisała na konto trzy kolejne gemy.

Katarzyna Piter nie tylko w eliminacjach została rozstawiona z „jedynką”, ale również w turnieju głównym. Polka trafiła w pierwszej rundzie na Jekatarinę Aleksandrową (269 WTA). Justyna Jegiołka zmierzy się natomiast z posiadaczką „dzikiej karty” – 16-letnią Sarą Cvorović (niesklasyfikowana w rankingu).

W turnieju głównym wystąpią jeszcze dwie inne polskie tenisistki. Z numerem osiem rozstawiona została Katarzyna Kawa, która w pierwszej rundzie trafiła na Jesikę Maleckovą (311 WTA). Grająca z „dziką kartą” Klara Siłka rywalizować będzie z Mihealą Buzarnescu (260 WTA).