Zawada: Piter i Jegiołka grają dalej

Katarzyna Piter i Justyna Jegiołka jako jedyne, spośród dziesięciu polskich tenisistek, wygrały mecze pierwszej rundy eliminacji do turnieju ITF w Zawadzie (pula nagród 25 tys. dolarów) i jutro powalczą o awans do turnieju głównego.

Występ Piter w turnieju Hart Open wahał się do ostatniej chwili. Poznanianka pierwotnie zgłosiła się do turnieju i mogła wystąpić w imprezie głównej na podstawie rankingu, jednak przed „zamknięciem” listy wycofała swoje zgłoszenie.

Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji Piter zdecydowała się jednak na start w Zawadzie i otrzymała od organizatorów dziką kartę do eliminacji, w których została rozstawiona z „jedynką”. W pierwszej rundzie poznanianka trafiła na 17-letnią, niesklasyfikowaną w rankingu, Dorotę Szczygielską. Niespodzianki nie było, co prawda Piter dwukrotnie straciła podanie, ale wygrała 6:2, 6:2.

O awans do turnieju głównego Katarzyna Piter zagra z Yaną Morderger (805 WTA). Niemka wygrała dzisiaj z Karoliną Jaśkiewicz 6:2, 6:2.

Nie zawiodła także rozstawiona w eliminacjach z „ósemką” Justyna Jegiołka. 24-latka z Opola pokonała Evę Rutarovą 6:2, 6:1, w zaledwie 51 minut. Polka wykorzystała w tym meczu pięć z ośmiu okazji na przełamanie i pewnie pilnowała serwisu.

W finałowej fazie eliminacji Justynę Jegiołkę czeka konfrontacja z Weroniką Kapszaj (593 WTA). Ukrainka ograła w pierwszym meczu Paulinę Czarnik 6:4, 6:3.

Z pozostałych reprezentantek gospodarzy seta ugrała tylko Oliwia Szymczuch. 17-latka ambitnie walczyła z rozstawioną z numerem dwa Silvią Njirić (411 WTA), ale ostatecznie przegrała 2:6, 6:4, 3:6.