Janowicz zagra w ćwierćfinale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Najlepszy junior naszego kraju, Jerzy Janowicz, awansował niespodziewanie do ćwierćfinału futuresa, który rozgrywany jest w stolicy Liechtensteinu, Vaduz (pula nagród 10 000 dolarów). Mierzący 202 centymetry tenisista pokonał dzisiaj Juho Paukku 6:4, 6:4.

Wygrana polskiego tenisisty jest bardzo dużą niespodzianką, ponieważ 21-letni reprezentant Finlandii był rozstawiony w turnieju z numerem szóstym, a w rankingu ATP zajmuje 437 pozycję (Janowicz jest 936). 17-latek z Łodzi nie przestraszył się jednak leworęcznego Paukku i wygrał ostatecznie w dwóch setach, oddając Finowi osiem gemów.

Jutrzejszym przeciwnikiem Janowicza w walce o półfinał turnieju w Vaduz będzie Francuz, Olivier Charroin. 25-letni tenisista zajmuje obecnie 604 miejsce w rankingu światowym ATP i co ciekawe – podobnie jak Paukku, jest leworęczny.

Słabszy występ zaliczył dzisiaj niedawny zwycięzca Halowych Mistrzostw Polski, Błażej Koniusz. 20-letni tenisista ChTT Chorzów okazał się gorszy od 23-letniego Niemca, Stefana Seiferta (555 ATP).

Trzeba jednak przyznać, że zawodnik naszych zachodnich sąsiadów jest obecnie w bardzo dobrej formie, ponieważ zaliczył w tym roku kilka dobrych wyników. W połowie stycznia wygrał m.in. futures w Stuttgarcie (pula nagród 10 000 dolarów).