WTA Elite Trophy: Rosolska zaczyna od porażki

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski od porażki rozpoczęły udział w turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. Polka i Kanadyjka przegrały 7:6(2), 4:6, 5-10 z reprezentantkami gospodarzy, Shilin Xu i Xiaodi You.

Przez cały mecz Rosolska i Dabrowski miały spore problemy z serwisem. W pierwszym secie ich chińskie rywalki również nie imponowały w tym elemencie gry i "nasz" duet mając na koncie trzy przełamania i dwie straty serwisu prowadził 5:3. Ostatecznie doszło jednak do tiebreaka, w którym Rosolska i Dabrowski zwyciężyły 7-2. Druga odsłona była prawdziwym festiwalem przełamań. W ciągu pierwszych ośmiu gemów tylko raz zdarzyło się, by para serwująca utrzymała podanie – w drugim gemie sztuki tej dokonały Chinki i to one prowadziły 5:3. Dopiero broniąc się przed porażką w secie Polka i Kanadyjka utrzymały serwis, po chwili miały dwie szanse na przełamanie Xu i You, ale reprezentantki gospodarzy zwyciężyły 6:4 i doprowadziły do wyrównania.

Tiebreak meczowy niestety nie ułożył się po myśli rozstawionych z "trójką" Rosolskiej i Dabrowski. Wyrównana gra toczyła się tylko do stanu 3-3. Później Chinki odskoczyły i ostatecznie zwyciężyły 10-5.

W grupie B deblowego turnieju WTA Elite Trophy do rozegrania pozostał jeden mecz, w którym Rosolska i Dabrowski zmierzą się z Anabel Mediną Garrigues i Arantxą Parrą Santonją. By zająć pierwsze miejsce i awansować do finału, Polka i Kanadyjka muszą wygrać z Hiszpankami w dwóch setach. Wtedy wszystkie trzy pary deblowe będą miały po jednym zwycięstwie, ale "nasz" duet zachowa najlepszy bilans setów.

Grupa B:
S. Xu, X. You (Chiny, 6) – G.Dabrowski, A. Rosolska (Kanada, Polska, 3) 6:7(2), 6:4, 10-5