WTA Finals: wielki mecz Radwańskiej; półfinał wciąż możliwy!

Agnieszka Radwańska rozegrała jedno z najlepszy spotkań w karierze. Po tenisowym thrillerze, krakowianka wygrała z Simoną Halep 7:6(5), 6:1. Tym samym krakowianka wciąż ma szansę na awans do półfinału!

Spotkanie lepiej rozpoczęła Halep, która w gemie otwarcia doprowadziła do przełamania i prowadziła już 3:1. Radwańska z każdą kolejną piłką „rozkręcała” się jednak i zdołała odrobić straty. Końcówka partii to już prawdziwy „horror”. Nasza tenisistka w dziewiątym i jedenastym gemie wybroniła po trzy break pointy. Z kolei Rumunka przy 4:5 „wyciągnęła” z 15-40.

Ostatecznie doszło do tie breaka. Radwańska zaczęła nerwowo, popełniała niewymuszone błędy i szybko zrobiło się 5-1 dla wiceliderki rankingu. Od tego momentu krakowianka zagrała sześć fantastycznych punktów, na czele z setbolem, który może kandydować do najlepszego zagrania sezonu (poniżej)!

— WTA (@WTA) październik 29, 2015

W pierwszym gemie drugiego seta Rumunka wybroniła dwa break pointy i utrzymała serwis. Jak się okazało była to ostatnia zdobyć Halep, gdyż sześć kolejnych gemów zapisała na konto Radwańska. W końcówce wiceliderka rankingu była już kompletnie rozbita. Spotkanie trwało godzinę i 44 minuty.

Dla polskiej tenisistki było to pięćsetne zwycięstwo w rozgrywkach WTA w karierze, za co po meczu została nagrodzona kwiatami.

Porażka w dwóch setach eliminuje Simonę Halep z turnieju. Agnieszka Radwańska aby awansować do półfinału musi liczyć na dwusetowe zwycięstwo Marii Szarapowej z Flavią Pennettą. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 12:30 – zapraszamy na relację tekstową!

Tak relacjonowaliśmy mecz Radwańskiej z Halep:

6:1 Koniec!!! Halep przegrywa podanie na sucho, wyrzucając przy meczbolu forhend w aut. Co za spotkanie, wielki triumf Agnieszki Radwańskiej!

5:1 Radwańska krok od zwycięstwa! Od stanu po 30 krakowianka zapisuje na konto dwa kolejne punkty. Teraz tylko utrzymać koncentrację.

4:1 Radwańska z podwójnym przełamaniem! Rewelacyjna gra Polki, a Halep traci cierpliwość. Przy 15-40 Rumunka zagrywa bekhend w pół siatki.

3:1 I Agnieszka idzie za ciosem! Przy 40-15 precyzyjny winner z forhendu po linii Rumunki, ale następnie wygrywający serwis Polki!

2:1 Halep przełamana! Posypała się w tym gemie kompletnie Rumunka, notując cztery błędy. Teraz tylko iść za ciosem!

1:1 Od 0-15 Agnieszka wygrywa cztery kolejne punkty, kończąc gema kolejnym znakomitym winnerem z forhendu.

0:1 Przełamanie było blisko. Przy break pointcie Radwańska pomyliła się z returnu. Halep doprowadziła do przewagi, ale następnie odnotowała podwójny błąd. Przy równowadze nieznaczny błąd z bekhendu naszej tenisistki, a następnie znakomity return Agnieszki. Dwa kolejne punkty jednak dla Halep.

TB 7-5 Tego się nie da opisać! Kosmiczna akcja na koniec seta! Radwańska jest wielka!

TB 6-5 Co się dzieje! Jeszcze jeden wybitny return naszej tenisistki!

TB 5-5 Wygrywający return Radwańskiej!

TB 4-5 Doskonały serwis Agnieszki!

TB 3-5 Bardzo dobry bekhend po linii naszej tenisistki.

TB 2-5 Rewelacyjna gra Polki przy siatce.

TB 1-5 Winner z forhendu Halep. Agnieszka po ścianą.

TB 1-4 Kolejny błąd z bekhendu krakowianki.

TB 1-3 Radwańska wyrzuca bekhend w aut.

TB 1-2 Halep dobrze odpowiada na dropszot Polki.

TB 1-1 Błąd krakowianki z forhendu.

TB 1-0 Znakomite otwarcie Agnieszki, świetny wolej Polki!

6:6 Od stanu 40-0 Radwańska wygrywa dwa kolejne punkty, ale następnie błąd z forhendu krakowianki. Przed nami tie break!

6:5 Co za emocje, świetne widowisko! Radwańska wybroniła trzy break pointy (za każdym razem wybornymi winnerami z forhendu) i wykorzystała drugą piłkę gemową (skuteczny serwis na koniec).

5:5 Było bardzo blisko, Radwańska miała dwa setbole. Od stanu 15-40 Halep w imponującym stylu wybroniła dwa setbole. Przy równowadze Agnieszka pomyliła się z returnu, a na koniec Polce nie wyszedł dropszot.

5:4 Niezwykle ważny gem dla Radwańskiej! Polka broni trzy break pointy (w grze na przewagi) i wykorzystuje trzecią piłkę gemową (Halep wyrzuca forhend w aut). Gem trwał ponad 10 minut.

4:4 Wielka szkoda tego gema. Od 15-30 Halep zapisuje na konto trzy kolejne punkty – wszystkie po błędach naszej tenisistki.

4:3 Radwańska w najlepszym wydaniu! Od stanu po 30 krakowianka w znakomitym stylu wygrywa dwa kolejne punkty.

3:3 Radwańska odrabia straty! Precyzyjna gra krakowianki, która do 15 przełamuje Halep.

2:3 Przy 40-15 podwójny błąd Agnieszki, a następnie przegrana wymianą z głębi kortu Polki (błąd z bekhendu), trzeci punkt z rzędu także dla Rumunki.

Radwańska serwisem wybroniła break point, a asem po chwili kolejny. Dwa kolejne punkty także dla krakowianki – na koniec efektowna akcja serve&volley.

1:3 Precyzyjna do bólu jest Halep. Rumunka wygrywa podanie do 15, finalizując go skutecznym serwisem.

1:2 Agnieszka otwiera swoje konto gemowe. Polka po przegraniu pierwszej piłki, w czterech kolejnych punktach była górą. Na koniec doskonała akcja naszej tenisistki, zakończona krosem z forhendu w samą linię!

0:2 Za dużo błędów ze strony krakowianki. Halep pewnie utrzymuje podanie (do 15).

0:1 Zaczęło się obiecująco – Agnieszka wygrała dwa pierwsze punkty, ale w czterech kolejnych górą była Halep. Na koniec Rumunka lepsza w wymianie z głębi kortu (błąd z bekhendu naszej tenisistki).

8:14 Zaczynamy. Jako pierwsza serwuje Agnieszka (losowanie wygrała Halep i wybrała odbiór).

8:11 Halep w pierwszym spotkaniu w Singapurze wygrała z Flaviną Pennettą 6:0, 6:3; a w drugim spotkaniu uległa Marii Szarapowej 4:6, 4:6. Radwańska odnotowała jak na razie dwie porażki – z Marią Szarapową (6:4, 3:6, 4:6) oraz Flavią Pennettą (6:7, 4:6).

8:06 Radwańska i Halep właśnie pojawiły się na korcie. Zaczyna się rozgrzewka.

7:56 Tak dokładnie przedstawiają się możliwe scenariusze w grupie "czerwonej", przed dzisiejszymi spotkaniami:

""

7:55 Rok temu Radwańska awansowała do półfinału z jednym zwycięstwem na koncie. Teraz ma szansę powtórzyć to osiągnięcie, ale zadanie jest niezwykle wymagające. Radwańska i Halep zagrają ze sobą po raz dziewiąty, a aktualny bilans jest remisowy. W dwóch ostatnich pojedynkach górą była Rumunka. W tym roku wygrała z krakowianką w ćwierćfinale turnieju w Toronto (0:6, 6:3, 6:1); a dwanaście miesięcy temu spotkali się tu w Singapurze. W półfinale Halep wygrała 6:2, 6:2. Pełną zapowiedź meczu możecie przeczytać TUTAJ.