Walencja: Kubot nie zwalnia tempa

Rozstawieni z numerem dwa Łukasz Kubot i Leander Paes wygrali z Pablo Carreno Bustą oraz Federico Delbonisem 6:3, 7:5, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju w Walencji.

W pierwszym secie Kubot i Paes pewnie kontrolowali własne gemy serwisowe, a zwycięstwo dało im przełamanie wywalczone w szóstym gemie. W drugiej partii jako pierwsi do przełamania doprowadzili Carreno Busta oraz Delbonis, wychodząc na prowadzenie 4:2.

Od tego moment „nasza” para wygrała jednak pięć z kolejnych sześciu gemów, kończąc spotkanie w godzinę oraz 10 minut.

W ubiegłym tygodniu Łukasz Kubot wygrał razem z Ricardo Melo turniej w Wiedniu. Z Paesem Polak gra pierwszy raz i ma szansę zdobyć piąty tytuł w sezonie z piąty partnerem.

W ćwierćfinale polsko-hinduski duet zagra z Chrisem Guccione oraz Andre Sa.

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, L. Paes (Polska, Indie, 2) – P. Carreno Busta, F. Delbonis (Hiszpania, Argentyna, WC) 6:3, 7:5