Bazylea: Janowicz w turnieju głównym

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz pewnie przeszedł przez eliminacje do turnieju ATP w Bazylei. W meczu, który zadecydował o awansie do turnieju głównego, Polak pokonał Michaiła Jużnego 6:4, 6:1.

Jerzy Janowicz w dwustopniowych eliminacjach został rozstawiony z numerem cztery i w pierwszej rundzie pewnie ograł Jaime Munara. Michał Jużnyj ograł natomiast wyżej notowanego Nikoloza Basilaszwilego.

Polak uważany był za faworyta tego pojedynku i z tej roli wywiązał się znakomicie. Już w trzecim gemie miał cztery break pointy i wykorzystał ostatniego z nich. Sam bardzo dobrze serwował. Jedyny lekki kryzys miał w 10. gemie,. kiedy przegrywał 15-40. Później wygrał jednak cztery piłki z rzędu i w pierwszym secie zwyciężył 6:4.

Początek drugiego seta to zdecydowanie najlepszy okres gry Janowicza. łodzianin błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 4:0, przełamując ostatecznie rywala trzykrotnie. Dzięki temu wygrał cały mecz 6:4, 6:1 i awansował do turnieju głównego.

W nim nasz reprezentant może trafić na Philippa Kohlschreibera, Viktora Troickiego, Jacka Socka, Dominika Thiema lub Ołeksandra Dołgopołowa. Żaden z nich nie jest rozstawiony.