Wiedeń: Kubot i Melo sięgają po tytuł!

Łukasz Kubot sięgnął po czwarty w sezonie, a trzynasty w karierze tytuł deblowy w rozgrywkach ATP Tour. W finale turnieju w Wiedniu Polak i Marcelo Melo pokonali Jamie Murraya oraz Johna Peersa 4:6, 7:6(3), 10-6.

Kubot oraz Melo po raz pierwszy zagrali razem w duecie i efekt tego był znakomity. W ćwierćfinale polsko-brazylijski duet pokonał najwyżej rozstawionych Rojera i Tecau, a w meczu o tytuł okazał się lepszy od turniejowej „dwójki”.

W pierwszym secie Murray i Peers szybko doprowadzili do przełamania (w trzecim gemie) i przewagę pewnie utrzymali do końca. W drugiej partii także jako pierwszy breaka zdobył brytyjsko-australijski duet, który prowadził już 4:2. „Nasza” para zdołała straty odrobić i pewnie wygrała tie break (7-3).

W decydującym o tytule super tie breaku Murray oraz Peers prowadzili 3-1, ale od tego momentu przegrali cztery kolejne punkty. Kubot i Melo punktu przy własnym podaniu już nie stracili, wykorzystując pierwszego meczbola przy serwisie rywali. Mecz trwał godzinę oraz 32 minuty.

Za triumf w Wiedniu Łukasz Kubot i Marcelo Melo otrzymają 125 tysięcy euro oraz po 500 punktów rankingowych. Dla polskiego tenisisty był to czwarty finał w sezonie i czwarty wygrany. Co ciekawe każdy tegoroczny tytuł Kubot zdobywał z innym partnerem, a do tego na trzech różnych nawierzchnia (w ‘s-Hertogenbosch z Karloviciem, w Bastad z Chardy, zaś w Met z Roger-Vasselin).

W przyszłym roku Łukasz Kubot będzie regularnie występował w duecie z Marcinem Matkowskim.

Finał debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia) – J. Murray, J. Peers (Wielka Brytania, Australia, 2) 4:6, 7:6(3), 10-6