Wiedeń: błyskawiczne zwycięstwo Matkowskiego i Zimonjicia

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić w imponującym stylu awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu. Polsko-serbska para w 48 minut wygrała z Guillermo Garcią-Lopezem oraz Dominikiem Thiemem 6:0, 6:3.

W pierwszym secie Matkowski i Zimonjić przegrali zaledwie dziewięć punktów. W drugiej partii gra się nieco bardziej wyrównała, ale „nasz” duet pewnie kontrolował przebieg rywalizacji. W czwartym gemie Polak i Serb doprowadzili do przełamania i do końca skutecznie pilnowali serwisu.

Walczący o udział w ATP World Tour Finals, Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić w ćwierćfinale zmierzą się z Davidem Ferrerem i Markiem Lopezem lub Davidem Marrero oraz Andreasem Seppim.

W najlepszej ósemce turnieju w Wiedniu są także Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy ograli dzisiaj Juana Sebastiana Cabala oraz Roberta Faraha 6:3, 6:7(9), 10-8 (więcej o tym meczu piszemy TUTAJ).

Pierwsza runda debla:
M. Matkowski, N. Zimonjić (Polska, Serbia, 3) – G. Garcia-Lopez, D. Thiem (Hiszpania, Austria) 6:0, 6:3