Brest: Przysiężny w drugiej rundzie

Michał Przysiężny wygrał z Matteo Donatim 5:7, 6:2, 6:3 i awansował do drugiej rundy challengera we francuskim Brest (pula nagród 106 500 euro). O miejsce w ćwierćfinale głogowianin zagra z rozstawionym z numerem sześć Ivanem Dodigiem.

W całym mecz aż dziesięć gemów kończyło się breakami. W decydującym secie Przysiężny przy 4:2 stracił serwis (podwójny błąd przy break pointcie), ale zapisał na konto dwa kolejne gemy. Mecz trwał godzinę oraz 47 minut.

Trudny egzamin czeka Michała Przysiężnego w drugiej rundzie, gdyż zagra z doświadczonym Ivanem Dodigiem (122 ATP). Będzie to pierwszy mecz w rozgrywkach ATP pomiędzy tymi tenisistami.

We rywalizacji deblowej w Brest wystąpi Adam Majchrowicz. Polak wraz z Holendrem Sanderem Arendsem zmierzą się w pierwszej rundzie Igorem Sijslingiem oraz Andreasem Siljestromem.

Michał Przysiężny (Polska) – Matteo Donati (Włochy) 5:7, 6:2, 6:3