Moskwa: dwa zwycięstwa Kani i awans do finału eliminacji

Paula Kania wygrała dzisiaj dwa mecze eliminacyjne turnieju WTA „Premier” w Moskwie i w poniedziałek zagra o wejście do turnieju głównego.

Jeszcze wczoraj sosnowiczanka wystąpiła w finale debla w Linzu (przegrała go). Dlatego też organizatorzy Kremlin Cup przełożyli mecz pierwszej rundy naszej tenisistki z soboty na niedzielę.

Kania źle rozpoczęła spotkanie z wyżej notowaną Kaią Kanepi, przegrywając pierwszego seta 1:6. W drugiej partii gra się wyrównała. Polka prowadziła już 5:3, Estonka straty odrobiła, ale w tie breaku górą była 23-latka z Sosnowca (7-4). W decydującym secie także skuteczniejsza okazała się Kania – od stanu 3:3 przegrywając zaledwie jedną piłkę!

Mecz drugiej rundy eliminacji Polka rozstrzygnęła już w dwóch setach, wygrywając z Mariną Zaniewską 6:4, 6:4. Nasza tenisistka wykorzystała w spotkaniu cztery z dziewięciu okazji na przełamanie i wybroniła dziewięć z jedenastu break pointów.

O awans do turnieju głównego Paula Kania zagra w poniedziałek z reprezentantką gospodarzy, 18-letnią Darią Kasatkiną (102 WTA).