Hong Kong: Jans-Ignacik nie zagra w finale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Peter Figura

Klaudia Jans-Ignacik i Anastazja Rodionova nie zdołały awansować do finału turnieju WTA w Hongkongu. W półfinale lepsze okazały się Alize Cornet i Jarosława Szwedowa, które wygrały 6:4, 6:4.

Do półfinałów deblowego turnieju w Hongkongu awansowały wszystkie rozstawione duety. Rywalkami notowanych z "dwójką" Jans-Ignacik i Rodionowej były turniejowe "czwórki". Cornet i Szwedowa rozpoczęły mecz idealnie, bo od przełamania "naszej" pary. Polka i Australijka natychmiast odrobiły straty, ale w siódmym gemie znów straciły serwis i przegrały 4:6.

Drugi set zaczął się dużo lepiej dla Jans-Ignacik i Rodionowej, bo od prowadzenia 2:0. Później Polka i Australijka dały się przełamać, ale zdobyły jeszcze jednego breaka i wyszły z powrotem na prowadzenie 3:1.

Niestety, wówczas w grze "naszej" pary coś się zacięło. Polsko-australijski duet przegrał cztery gemy z rzędu i znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Kilka minut później Cornet i Szwedowa zakończyły spotkanie, wygrywając 6:4, 6:4.

Półfinał debla:
A. Cornet, J. Szwedowa (Francja, Kazachstan, 4) – K. Jans-Ignacik, A. Rodionowa (Polska, Australia, 2) 6:4, 6:4