Tianjin: finał Radwańskiej – Singapur o krok!

Agnieszka Radwańska w znakomitym stylu awansowała do finału Tianjin Open. Krakowianka wygrała z Karoliną Pliszkovą 6:3, 6:1 i jest krok od zapewnienia sobie występu w Mistrzostwach WTA w Singapurze.

Radwańska i Pliszkova zagrały zmierzyły się po raz piąty, a Czeszka jak dotąd nie zdołała odebrać naszej tenisistce nawet seta. Dzisiaj ten stan rzeczy nie uległ zmianie.

Polka zagrała bardzo solidnie, dobrze serwowała (65 procent trafionego pierwszego podania, po którym wygrała 27 z 32 punktów). Nasza tenisistka zdecydowanie więcej spokoju zachowywała także w kluczowych momentach poszczególnych gemów.

Radwańska rozpoczęła mecz od wygrania trzech pierwszych gemów i przewagę przełamania utrzymała do końca. Przy 5:3 krakowianka wybroniła break point i wykorzystała drugiego setbola (Pliszkova wyrzuciła forhend w aut).

W drugiej partii dominacja naszej tenisistki była jeszcze wyraźniejsza. Radwańska wygrała cztery pierwsze gemy. Przy 1:5 i własnym poda Czeszka wybroniła meczbola, ale następnie dwoma bardzo efektownymi akcjami popisała się krakowianka. Mecz trwał godzinę i sześć minut.

W finale rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Danka Kovinić (75 WTA). 20-letnia Czarnogórka pokonała Bojanę Jovanovski 6:4, 6:7(2), 6:2 (więcej na ten temat piszemy TUTAJ). Krakowianka po raz pierwszy zmierzy się z Kovinić, jeżeli zdobędzie tytuł zapewni sobie występ w Mistrzostwach WTA w Singapurze.