Makinohara: Kawa w półfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Katarzyna Kawa wygrała z wyżej notowaną Junri Namigatą 4:6, 6:3, 6:3 i awansowała do półfinału turnieju ITF w japońskim Makinohara (pula nagród 25 tys. dol.).

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji 33-letniej Japonki która prowadziła 4:0 i 5:2. Kawa zdołała część strat odrobić, ale przy 5:4 reprezentantka gospodarzy utrzymała podanie. W drugim secie pięć gemów skończyło się przełamaniami, a trzy z nich wywalczyła nasza tenisistka.

Również skuteczniejsza Kawa okazała się w trzecim secie, w którym wykorzystała trzy z pięciu okazji na przełamanie, tylko raz tracąc serwis. Mecz trwał dwie godziny oraz dziewięć minut.

Dla Katarzyny Kawy to pierwszy półfinał w sezonie turnieju z pulą nagród 25 tys. dol. O pierwszy finał zmierzy się z Amerykanką Tori Kinard (584 WTA).