Szanghaj: Kubot w ćwierćfinale debla

Rozstawieni z numerem osiem Rohan Bopanna i Łukasz Kubot wygrali z Dominikiem Inglotem oraz Robertem Lindstedtem 6:3, 7:6(4), zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju „Masters 1000” w Szanghaju.

W pierwszym secie kluczowy okazał się czwarty gem, w którym „nasza” para doprowadziła do przełamania i przewagę pewnie utrzymała do końca. W drugiej partii żadnych przełamań nie było.

W tie breauk Bopanna i Kubot wygrali cztery pierwsze punkty, Inglot oraz Lindstedt doprowadzili do wyrównania, ale od 4-4 trzy kolejne akcje znów zapisała na konto hindusko-polska para. Mecz trwał godzinę oraz 19 minut.

W ćwierćfinale Rohan Bopanna i Łukasz Kubot zmierzą się z rozstawionymi z numerem dwa Jean-Julienem Rojerem i Horią Tecau lub Feliciano Lopezem oraz Maxem Mirnym.