Tianjin: niewykorzystane szanse Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska na drugiej rundzie zakończyła rywalizację w Tianjin Open. Krakowianka przegrała z rozstawioną z numerem pięć Kristiną Mladenovic 4:6, 4:6.

Oba sety były bardzo zacięte, a większość gemów rozgrywana na przewagi. Polka dobrze weszła w spotkanie, już w gemie otwarcia doprowadzając do przełamania. Mladenovic szybko jednak stratę odrobiła a przy 5:4 doprowadziła do drugiego breaka.

Drugi set jeszcze lepiej rozpoczął się dla Radwańskiej, gdyż prowadziła już 4:0. Niestety, od tego momentu sześć kolejnych gemów zapisała na konto Francuzka. Spotkanie trwało godzinę oraz 44 minuty. Był to drugi mecz pomiędzy tenisistkami i drugie zwycięstwo Mladenovic.

Za występ w Tianjin Urszula Radwańska otrzyma 4 770 dolarów oraz 30 punktów rankingowych. Dzisiaj mecz drugiej rundy rozegra jeszcze Magda Linette (z Karoliną Pliszkową), zaś w czwartek Agnieszka Radwańska (z Qiang Wang).

Kristina Mladenovic (Francja, 5) – Urszula Radwańska (Polska) 6:4, 6:4