Hong Kong: Jans-Ignacik w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Rozstawione z numerem dwa Klaudia Jans-Ignacik oraz Anastazja Rodionowa wygrały z Chang Liu oraz Kai-Lin Zhang 6:7(3), 6:2, 10-5 i awansowały do ćwierćfinału turnieju w Hong Kongu.

Spotkanie mogło potoczyć się znacznie szybciej, ale w pierwszym secie polsko-australijski duet nie wykorzystał prowadzenia 4:1, a także dwóch setboli przy 5:4 i własnym podaniu. Na szczęście w drugiej partii „nasza” para wyciągnęła wnioski i pewnie wygrała 6:2.

W super tie breaku Jans-Ignacik i Rodionowa także szybko wysforowały się na prowadzenie, pewnie utrzymując je do końca. Mecz trwał godzinę oraz 35 minut.

W ćwierćfinale polsko-australijski duet czeka konfrontacja z reprezentantkami Tajlandii – Nichą Lertpitaksinchai oraz Peangtarn Plipuech.

Pierwsza runda debla:
K. Jans-Ignacik, A. Rodionowa (Polska, Australia, 2) – C. Liu, K. Zhang (Chiny) 6:7(3), 6:2, 10-5