Tianjin: pewna wygrana Uli Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA Tianjin (pula nagród 500 tysięcy dolarów). Polka pewnie pokonała Nadię Kiczenok 6:4, 6:0.

Polka pewne problemy miała tylko na początku pierwszego seta, kiedy to dała się przełamać i przegrywała 0:2. Stratę jednak szybko odrobiła i już w siódmym gemie sama objęła prowadzenie z przełamaniem. 23-letnia Ukrainka odpowiedziała rebreakiem, ale po chwili Radwańska zdobyła kolejne przełamanie, które już zamieniła na zwycięstwo w secie. W drugiej odsłonie walki już nie było. 24-letnia krakowianka zdominowała 261. w rankingu WTA Nadię Kiczenok i wygrała 6:0.

W drugiej rundzie rywalką młodszej z sióstr Radwańskich będzie Kristina Madenovic. Rozstawiona z "piątką" Francuzka w pierwszym meczu oddała tylko jednego gema reprezentantce gospodarzy Fangzhou Liu. Ula Radwańska przegrała jedyny bezpośredni pojedynek z Mladenovic – przed 4 laty w Dubaju.

Przypomnijmy, że w Tianjin rywalizują również inne Polki. Jeszcze dziś swój pierwszy mecz rozegra rozstawiona z "dwójką" Agnieszka Radwańska, której rywalką będzie Olga Sawczuk. Z kolei Magda Linette już wczoraj awansowała do drugiej rundy, a dziś czeka na rywalkę. Wyłoni ją spotkanie Karoliny Pliszkovej z Kristiną Kucovą.

Awans do drugiej rundy turnieju WTA International w Tianjin wart jest 30 punktów rankingowych oraz nagrody w wysokości 4770 dolarów.

Urszula Radwańska (Polska) – Nadia Kiczenok (Ukraina, Q) 6:4, 6:0