Tianjin: Linette wygrywa; siostry Radwańskie poznały rywalki

Magda Linette wygrała z Julią Putincewą 7:6(3), 6:1 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Tianjin. O miejsce w ćwierćfinale poznanianka zagra z Kristiną Mladenovic.

Przez pierwszych sześć gemów obie tenisistki pewnie utrzymywały podanie. Jako pierwsze do przełamania doprowadziła 79. w rankingu Kazaszka. Linette szybko jednak stratę odrobiła (w ósmym, najdłuższym w meczu gemie, wykorzystała szóstego break pointa). W tie breaku Polka szybko zyskała przewagę, wykorzystując drugiego setbola.

Druga partia rozpoczęła się od wzajemnego przełamania. Od stanu 1:1 kolejne gemy wygrywała już tylko nasza tenisistka, kończąc mecz w godzinę oraz 45 minut.

Trudne zadanie czeka Magdę Linette w drugiej rundzie, gdyż zagra z 27. w rankingu Kristiną Mladenovic. Francuzka w 46 minut wygrała dzisiaj z reprezentantką gospodarzy Fangzhou Liu 6:0, 6:1. Polka po raz drugi zagra z Mladenovic, cztery lata temu przegrała w Casablance 3:6, 2:6.

W Tianjin Open wystąpią jeszcze siostry Radwańskie, obie rozpoczną rywalizację od meczu z ukraińskimi kwalifikantkami. Rozstawiona z numerem dwa Agnieszka trafiła na Olgę Sawczuk, zaś Urszula na Nadię Kiczenok.

Magda Linette (Polska) – Julia Putincewa (Kazachstan) 7:6(3), 6:1