Szanghaj: Kubot przeszedł eliminacje; Przysiężny odpada

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot wystąpi w turnieju głównym ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju! W finałowej fazie eliminacji Polak rozegrał tylko trzy gemy, gdyż mecz poddał Pierre-Hugues Herbert. Eliminacji nie przeszedł Michał Przysiężny, przegrywając w decydującym spotkaniu z Simone Bolellim 6:7(2), 7:5, 1:6.

W sobotę Kubot wygrał z 69. w rankingu Lucasem Pouille 6:4, 6:4, a dzisiaj miał rywalizować z kolejnym reprezentantem Francji. Przy stanie 2:1 w pierwszym secie Herbert jednak skreczował.

Tym samym 33-latek z Bolesławca wystąpi w turnieju singlowym ATP Tour po raz pierwszy od czerwca 2014 roku (zawody w Halle, potem była jeszcze trzecia runda Wimbledonu); a w imprezie rangi „Masters 1000” pierwszy raz od maja 2014 r. (trzecia runda w Madrycie).

Realną szansę na awans do turnieju głównego miał też Michał Przysiężny, ale ostatecznie uległ w trzech setach 59. w rankingu Bolelliemu. W pierwszym secie głogowianin nie wykorzystał prowadzenie 4:1 i przegrał w tie breaku 2-7. W końcówce drugiej partii nasz tenisista był skuteczniejszy, ale niestety w decydującym rozdaniu nie miał już wiele do powiedzenia.